Etui na klucze to niezwykle funkcjonalny dodatek towarzyszący nam na co dzień. Z jednej strony pełni on rolę breloka, z drugiej saszetki, w której klucze przechowywane są bezpieczniej. Etui na klucze ze skóry to także elegancki i wytrzymały produkt, który można przywiązać do plecaka czy torby. Jeśli szukasz dodatków wykonanych ze szlachetnych materiałów, ale też przyjaznych dla środowiska, sprawdź, jakie zalety ma etui wykonane ze skóry garbowanej roślinnie.

Dlaczego warto nosić skórzane etui na klucze?

Skórzane etui na klucze pozwala przechowywać wszystkie potrzebne kluczyki w jednym miejscu, w związku z tym zawsze są one pod ręką, a ryzyko zgubienia jednego z nich jest zerowe. Etui, poza tym, że zmniejsza ryzyko utraty kluczy, zabezpiecza też ich ostre krawędzie, dzięki czemu pęk kluczy można bezpiecznie i wygodnie trzymać w kieszeni spodni, w torebce, w aktówce czy w plecaku. Nasze etui ze skóry posiadają również rzemyk, którym można przywiązać je na przykład do zaczepu torby, a w domu zawiesić na haczyku. 

Etui na klucze skórzane – czym się charakteryzuje?

Zamiast breloka do kluczy warto postawić na miękkie etui, które pozwoli wygodnie przechowywać klucze, chroniąc przed uszkodzeniami wnętrze torebki czy poszewkę wewnątrz kieszeni. Spośród różnych etui na klucze, najbardziej wytrzymałe i praktyczne są natomiast modele wykonane z naturalnej skóry. Taki materiał jest trwały, odporny na pękanie i rozrywanie. Znacznie lepiej niż tkaniny sprawdza się do przechowywania przedmiotów o twardych i ostrych krawędziach. Poza tym skóra naturalna prezentuje się elegancko, dzięki czemu świetnie dopełnia taką galanterię jak skórzany pasek, portfel czy torebka. 

Etui na klucze skórzane ze skóry garbowanej roślinnie

Nasze etui na klucze skórzane wyróżniają się tym, że są produkowane ze skóry garbowanej roślinnie. Taki proces uszlachetnia skórę naturalną, ale nie odejmuje jej przy tym żadnych właściwości. Co więcej, jest to technika przyjazna dla środowiska. Garbowanie roślinne pozwala przetworzyć skórę zwierzęcą na skórę idealną do rzemiosła. W tym procesie nie stosuje się żadnych substancji chemicznych, podczas gdy w masowej produkcji wykorzystywany jest chrom w szóstym stopniu utleniania, uznawany za szkodliwy dla zdrowia. 

Czym charakteryzuje się skóra garbowana roślinnie?

Do produkcji naszych etui skórzanych na klucze wykorzystujemy skórę roślinnie garbowaną ekstraktami z mimozy i drzewka Kebraczo. Rośliny te nadają jej elastyczność, ale też dbają o zwartość włókien materiału. W trakcie roślinnego garbowania skóry są też suszone, solone, oczyszczane, nawilżane i zmiękczane. Wszystko to zapewnia im trwałość i doskonałe właściwości użytkowe. Nasze etui posiada dwie warstwy: zewnętrzną – sztywną, skórzaną oraz wewnętrzną –  miękką, wykonaną z przyjemnego w dotyku filcu. Wszystkie modele są wykonywane ręcznie przez rzemieślników, co gwarantuje im unikalny wygląd i solidną strukturę. Do etui dołączony jest też rzemyk, którego kolor klient może wybrać dowolnie podczas składania zamówienia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl